Jak stosować probiotyk w tamponie ellen®

01
Wybierz odpowiedni rozmiar tamponu
rozmiar mini (14 szt.)
rozmiar normal (12 szt.)
rozmiar super (8 szt.)

Intensywność krwawienia miesiączkowego jest inna dla każdej kobiety oraz różni się także w zależności od dnia cyklu. Krwawienie jest silniejsze na początku cyklu, kiedy traci się około 2/3 krwi, słabnie pod koniec menstruacji, aż całkowicie ustaje.

Tampony ellen® są dostępne w trzech rozmiarach: ellen® Mini, ellen® Normal oraz ellen® Super. Każdy rodzaj tamponu charakteryzuje się inną chłonnością wydzieliny menstruacyjnej. Wszystkie tampony ellen® zawierają natomiast tę samą ilość bakterii LN®.

  • ellen® mini (chłonność 6 – 9 g) – podczas dni, w których krwawienie jest słabsze oraz dla kobiet stosujących tampony po raz pierwszy
  • ellen® normal (chłonność 9-12 g) – gdy krwawienie jest słabsze lub średnio obfite
  • ellen® super (chłonność 12-15 g) – gdy krwawienie jest obfite lub bardzo obfite
Aby upewnić się, że wybrałaś właściwy rozmiar
tamponów ellen®, wypełnij następujący test:
1. Czy stosujesz tampony po raz pierwszy?
Tak
Nie
2. Jak określiłabyś swoje krwawienie miesiączkowe?
Słabe
Średnie
Obfite
3. Czy zdarza Ci się, że tampon przesiąka, nawet, gdy wymieniasz go systematycznie?
Tak
Nie
4. Czy zdarza Ci się, że tampon jest zbyt suchy, gdy zmieniasz go regularnie?
Tak
Nie
ellen® mini
Jeszcze raz
ellen® normal
Jeszcze raz
ellen® super
Jeszcze raz
02
Dla kobiet stosujących tampony po raz
pierwszy

Tampony probiotyczne ellen® mogą być używane już od pierwszej menstruacji. Błona dziewicza posiada otwór i jest zwykle wystarczająco elastyczna, aby umożliwić wprowadzenie tamponu ellen® o rozmiarze Mini lub Normal bez uczucia dyskomfortu czy uszkodzenia błony. Nie spiesz się, wprowadzając tampon po raz pierwszy i spokojnie zapoznaj się ze swoim ciałem. Im bardziej będziesz rozluźniona, tym łatwiejsze będzie wprowadzenie tamponu.

Mięśnie dna miednicy mogą zwężać się w przedniej części pochwy, sprawiając wrażenie, że jest zbyt wąska. Po prostu oddychaj spokojnie, a mięśnie rozluźnią się, umożliwiając łatwe i bezpieczne wprowadzenie tamponu. Tampon jest prawidłowo wprowadzony, jeśli znajduje się w środku pochwy i nie można go wyczuć. Przekonasz się, że przy odrobinie praktyki wprowadzanie tamponów stanie się łatwe i bezproblemowe.

03
Aplikacja tamponów ellen®


1 Umyj ręce.
2
Przekręć folię na tamponie zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez strzałki.
3
Zdejmij foliową osłonkę z dolnej części tamponu.
4
Rozwiń sznureczek i mocno pociągnij.
6
Teraz wsuń tampon palcem wskazującym do pochwy.
7
Najłatwiej jest wsunąć tampon najpierw ku górze, a następnie w głąb, ku tyłowi. Jeśli poczujesz opór, nieznacznie zmień kierunek wprowadzania.
8
Tampon został prawidłowo wprowadzony, jeśli jest zupełnie niewyczuwalny. Jeżeli wciąż go czujesz, wsuń tampon nieco głębiej.
9 Ponownie umyj ręce
5
Umieść koniec palca wskazującego w zagłębieniu na końcu tamponu i zdejmij górną część foliowej osłonki. Wolną ręką rozchyl wargi sromowe, aby odsłonić wejście do pochwy, znajdujące się pomiędzy cewką moczową i odbytem. Niektóre kobiety wolą wprowadzać tampon siedząc na toalecie, niektórym jest wygodniej unieść jedną nogę. Najważniejsze to rozluźnić się.
04
Usuwanie tamponów ellen®
1 Umyj ręce.
2 Pociągnij za sznureczek. Tampon powinien wysunąć się z pochwy.
  • Tampon najłatwiej jest usunąć, jeśli jest w pełni nasączony.
  • Jeżeli tamponu nie można łatwo usunąć, prawdopodobnie nie jest jeszcze w pełni nasączony.
  • Jeśli nie możesz znaleźć sznureczka, poczekaj aż tampon będzie w pełni nasączony. Następnie przykucnij i napnij mięśnie, aż będziesz w stanie chwycić tampon dwoma palcami.
  • Jeśli nie możesz usunąć tamponu tym sposobem, skonsultuj się z ginekologiem.
3 Nie wyrzucaj tamponu do toalety, gdyż może to spowodować jej zapchanie.
4 Owiń tampon papierem i wyrzuć do kosza.
5 Ponownie umyj ręce.
05
Zmiana tamponów ellen®

Tampony należy regularnie zmieniać. Częstotliwość wymiany tamponów zależy od chłonności tamponu i intensywności krwawienia. Upływ krwi zmienia się podczas menstruacji, dlatego zaleca się wybranie tamponów o chłonności dopasowanej do obfitości krwawienia.
Zaleca się używanie tamponów w jak najmniejszym rozmiarze. Krwawienie jest bardziej obfite na początku menstruacji, dlatego wybierz tampony o chłonności umożliwiającej zmianę tamponu po około 3 – 6 godzinach.

Gdy krwawienie menstruacyjne słabnie, wybierz mniej chłonny tampon i utrzymuj tę samą częstotliwość wymiany tamponów. W nocy można używać tamponów przez 6 do 8 godzin. Zróżnicowana chłonność tamponów ellen® umożliwia dostosowanie tamponów do różnych cyklów menstruacyjnych. Zawsze usuń ostatni tampon po skończeniu menstruacji. Nie zapomnij o usunięciu poprzedniego tamponu przed wprowadzeniem nowego.